Za co odpowiadaliśmy

 • Strategia marketingowa
 • Copywriting
 • Identyfikacja wizualna
 • UX/UI
 • Obsługa social mediów
 • Kampania wizerunkowa
 • Lead Generation

Nowa marka na rynku IT

Stackmine to firma, która zapewnia dedykowany zespół, oprogramowanie na zamówienie, partnerską współpracę biznesową oraz wsparcie wdrożeniowe kluczowych procesów w nowych technologiach. Jej celem jest najwyższa jakość usług przynosząca satysfakcjonujące efekty. Stanęliśmy przed wyzwaniem przeprowadzenia brandingu, wprowadzenia marki na rynek oraz stworzenia projektu strony internetowej, która odzwierciedli jej wartości.

 

Wywiad biznesowy – cele, potrzeby i problemy

Klient wskazywał doświadczonych pracowników posiadających renomę w środowisku jako swoją siłę oraz przewagę. Podczas wywiadu biznesowego okazało się to jednocześnie problemem. Specjaliści nie chcieli identyfikować się z firmą, która wciąż pozostawała bez jakiejkolwiek tożsamości. Zaczęliśmy działać!

Do naszych zadań należał pełny branding, zbudowanie tożsamości i osobowości marki. Celem, jaki wskazała firma, było z kolei poszerzenie grona klientów, dostosowanie komunikacji do faktycznych potrzeb oraz oczekiwań grupy docelowej.

Oczekiwany efekt: Stworzenie wizerunku marki dostępnej dla docelowego odbiorcy, a w konsekwencji zwiększenie sprzedaży usług outsourcingowych.

Wnioski z przeprowadzonych analiz

1. Potencjalni klienci chcą zyskać nie tylko wsparcie specjalistów, ich czas i wiedzę, ale również gwarancję wykonania danej usługi na najwyższym poziomie. W efekcie poszukują przede wszystkim zaufanych partnerów.

2. Najczęściej na outsourcing decydują się: duże podmioty (88,6%), ale bardzo wysoki odsetek charakteryzował też segment małych (80,2%) i średnich (82,9%).

3. Partnerstwo to słowo, które zyskuje coraz większe znaczenie we współpracy outsourcingowej. Dostawcy IT odchodzą od roli podwykonawcy w projekcie. Zostają równorzędnym partnerem oferującym nie tylko specjalistów, ale także poczucie bezpieczeństwa, otwartość oraz wysoki poziom zaangażowania.

4. Firmy organizują autorskie projekty związane z branżą IT. Najczęściej są to webinary, spotkania, kursy z wystąpieniami prelegentów z danej dziedziny. Następnie stawiają na redystrybucję treści w social mediach skierowanych do klientów oraz kontraktorów, budując zaufanie i wizerunek eksperta.

5. Firmy zmieniają ton komunikacji w zależności od kanału oraz grupy docelowej. Obecne jest rozróżnienie contentu skierowanego do potencjalnych pracowników oraz Klientów.

Działamy dwutorowo

Branding, który zaproponowaliśmy marce, opierał się na założeniu stworzenia firmy dostępnej zarówno dla potencjalnych Klientów, jak i pracowników. W efekcie powstał claim marki nawiązujący do dwóch obszarów działalności firmy – pozyskiwaniu kontraktorów oraz dostarczaniu usług IT.

Let’s get it done – zróbmy to,

Let’s get IT done – zajmijmy się IT.

W identyfikacji wizualnej marki zostały wprowadzone dwa kolory: czarny i żółty.

Dzięki temu wzbudzamy pozytywne emocje i skojarzenia z gotowością do działania, energią oraz optymizmem, co jest tożsame z misją marki. Połączenie z kolorem czarnym wprowadza równowagę, balans, a to daje poczucie bezpieczeństwa.

Sygnet został stworzony z dwóch elementów, które układają się w symbol przywodzący na myśl stos oraz literę „S”.  Dzięki temu wpisuje się w minimalistyczną i dynamiczną wizję firmy, a także dwutorową komunikację.

Czarny logotyp “stackmine” wykonany fontem Sofia Pro Medium jest nowoczesny, minimalistyczny i prosty w odbiorze.

Różnorodne kanały komunikacji dopasowane do grupy docelowej

Strategia content marketingowa obejmuje zarówno blog firmowy, jak i działania w social mediach. Wśród proponowanych cyklów postów pojawiły się:

 • seria Q&A z najczęstszymi pytaniami potencjalnych klientów,
 • konkretne case studies wskazujące konkretne wartości reprezentowane przez firmę,
 • posty prezentujące oferty pracy z tonem komunikacji dopasowanym do potrzeb kontraktorów,
 • wpisy prezentujące artykuły blogowe oparte na wiedzy merytorycznej, odpowiadające na potrzeby klientów, które pozwolą na tworzenie wizerunku eksperta,
 • video content marketing prezentujący success stories Klientów oraz kontraktorów.

 

Strategia uwzględniała również działania skierowane do grupy docelowej, które mają na celu zwiększenie rozpoznawalności marki i generowanie leadów. Wśród propozycji znalazły się social selling oraz cykliczny, autorski event w formie panelu dyskusyjnego.

Cele i wyzwania

Cele

 • Branding i wprowadzenie marki na rynek
 • Stworzenie spójnej komunikacji marki
 • Budowanie rozpoznawalności marki
 • Pozyskanie nowych klientów

Wyzwania

 • Wprowadzenie nowej marki na jeden z najbardziej konkurencyjnych rynków
 • Zespół nie chce reprezentować marki swoją twarzą
cta

Chcesz ograniczyć ryzyko błędnych 
i kosztownych decyzji?

Zaufaj skutecznym rozwiązaniom dobranym 
na podstawie analizy biznesowej Twojej firmy!