Narzędzia AI cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim firmy mogą szybciej osiągać cele i zapewniać wyższą jakość. Taką możliwość daje między innymi Miro AI. Zaimplementowane możliwości zapewniły wzrost użytkowników, którzy chcieli usprawnić pracę i w pełni wykorzystać swój potencjał. Jak wykorzystać Miro AI w biznesie? Jakie funkcje zapewnia? Na te pytania odpowiadamy razem z Fabianem Strundenem – AI Product Lead w Miro.
Miro bez sztucznej inteligencji, czyli przestrzeń usprawniająca pracę
Miro to wirtualna przestrzeń, która usprawnia planowanie, zarządzanie, projektowanie, a także tworzenie strategii. Platforma umożliwia wizualizowanie procesów, priorytetów, zależności oraz celów, do których dąży zespół. Projekty tworzone w Miro pomagają w budowaniu przestrzeni do pracy zespołowej. Każdy użytkownik widzi zmiany wprowadzane przez współpracowników, ich spostrzeżenia oraz propozycje.
Platforma Miro zapewnia również funkcje, które przyspieszą czas wprowadzenia produktu na rynek, tworzenie diagramów, wizualizację danych czy prowadzenie warsztatów. Co więcej, narzędzie posiada wbudowane wsparcie dla procesów rozwoju produktów zgodnie z metodą Agile.
Miro AI, czyli Twój inteligentny asystent
Teraz wyobraźmy sobie to samo narzędzie, które zostanie udoskonalone dzięki sztucznej inteligencji. Miro AI pomaga zautomatyzować powtarzające się czynności. W efekcie użytkownicy skupiają się na myśleniu kreatywnym i koncepcyjnym. Ponadto dzięki swoim sugestiom proponuje kierunek, w którym można rozbudować myśl, proces czy projekt. To przyczynia się do przyspieszenia pracy, ponieważ użytkownik koncentruje się na analizie i dostosowaniu dostępnych rozwiązań.
Więcej informacji o platformie Miro oraz możliwościach AI w biznesie znajdziesz w wywiadzie:
Jak korzystać z narzędzia Miro Assist (AI)?
Dostęp do funkcji Miro Assist otrzymasz za pomocą czatu lub kliknięcia symbolu z gwiazdkami oznaczający „Assist” znajdującego się w prawym dolnym rogu.
W pierwszym przypadku otworzy się panel, w którym należy wpisać podpowiedź dla systemu. Następnie otrzymasz propozycje elementów do wprowadzenia na podstawie informacji znajdujących się już w projekcie.
Drugie rozwiązanie uruchomisz, wybierając konkretną zawartość tablicy. Jeżeli system będzie miał podpowiedź, pojawi się niebieska ikona. Po kliknięciu Miro Assist zaproponuje odpowiedzi pasujące do projektu.
Miro AI jest połączeniem szerokiej gamy modeli językowych, dzięki którym nie musisz przełączać się między różnymi narzędziami. Wszystko znajduje się w jednym miejscu. Dzięki współpracy z firmami takimi jak Microsoft Azure OpenAI zapewnia bezpieczeństwo i zgodność klasy korporacyjnej.
Jak Miro AI może usprawnić Twoją pracę?
Poniżej prezentujemy najważniejsze funkcje, które mogą Ci pomóc w automatyzacji codziennej pracy, między innymi projektowania, analizowania i procesowania.
- Podsumowanie notatek – Miro Assist umożliwia wyciągnięcie najważniejszych wniosków (danych) i streszczenie nawet tysiąca notatek do jednej. Funkcja AI wybierze kluczowe informacje, a następnie zaproponuje kolejne możliwe kroki.
- Grupowanie notatek – Miro AI zapewnia możliwość znalezienia wzorców lub trendów na podstawie porządkowania notatek według słów kluczowych lub sentymentu.
- Mapa myśli – korzystając z funkcji Miro Assist, możesz otrzymać podpowiedzi nowych tematów. W tym celu wystarczy zaznaczyć element, który chcesz rozwinąć. Na tej podstawie Miro AI wygeneruje automatycznie mapę myśli.
- Diagramy – nie musisz samodzielnie rysować i planować interakcji. Miro Assist wygeneruje dla Ciebie diagram na podstawie zwykłego tekstu.
Pamiętaj jednak, że każde narzędzie AI wymaga dotyku ludzkiego. Aby wiedzieć, jak skutecznie korzystać z dostępnych narzędzi oraz czego tak naprawdę potrzebuje Twoja firma, skorzystaj z pomocy naszych specjalistów. Pomożemy Ci efektywnie wykorzystać dostępne zasoby wewnętrzne i zaproponujemy usprawnienia dzięki narzędziom AI.
Przeczytaj również inne artykuły dotyczące AI w biznesie:
- Microsoft AI – jak wpłynie na przedsiębiorców?
- Jak wdrożyć AI w biznesie?
- Automatyzacja procesów biznesowych z pomocą AI
- Sztuczna inteligencja a prawo autorskie
- Ekosystem startupów – problemy, wyzwania i szanse na rozwój
Potrzebujesz strategii?
Jesteśmy tu dla Ciebie!